Jak działa frytkownica beztłuszczowa? Airfryer zasada działania

Frytkownica beztłuszczowa to urządzenie, które bardzo szybko zyskało popularność wśród miłośników sztuki kulinarnej. Airfyer zapewnia przyrządzanie posiłków szybko, smacznie i przede wszystkim zdrowo. Jak działa frytkownica beztłuszczowa? W jaki sposób może przyrządzać posiłki bez tłuszczu?

Frytkownica beztłuszczowa opiera swoje działanie na gorącym powietrzu. Dzięki jego cyrkulacji urządzenie równomiernie przyrządza szeroką gamę potraw. Efekty są dokładnie takie, jakie powinny być. Airfryer zapewnia dania przyrumienione i chrupiące z zewnątrz i pysznie soczyste w środku. Co więcej, istnieją też modele, które posiadają dodatkowe funkcje, jak np. grillowanie czy gotowanie na parze.

 Frytkownica beztłuszczowa jak działa?

Zasadę działania frytkownicy beztłuszczowej wyjaśnijmy na przykładzie urządzenia tego typu od marki Tefal. Wykorzystuje ono specjalną technologię Hot Air. Airfryer Tefal wyposażony jest w górny element grzejny, który odpowiada przede wszystkim za równomierne nagrzewanie się urządzenia do zdrowego przygotowywania posiłków.

Jednocześnie frytkownice beztłuszczowe wspomnianej marki opierają swoje działanie na zoptymalizowanym przepływie powietrza. Dzięki temu potrawy są równomiernie opiekane, a efekty mówią same za siebie. Chrupiące dania bez użycia tłuszczu lub z jego minimalną ilością są możliwe.

Działanie frytkownic beztłuszczowych opiera się również na programach automatycznych. Wbudowane w urządzenia rozwiązania pozwalają na przygotowywanie dań bez żadnego wysiłku. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję (np. frytki, kurczak, pizza, mięso, warzywa, desery) i krok po kroku wykonywać czynności, które sugeruje airfryer.

 Frytkownice beztłuszczowe z grillem

Niektóre z urządzeń typu airfryer mają dodatkowe funkcje. Wiele modeli może na przykład zapewnić nie tylko smażone potrawy, lecz także grillowane. W pudełku znajduje się specjalna kratka z odlewu, dająca możliwość uzyskania efektów grillowania rybom, mięsom czy warzywom. Co więcej, w zaawansowanych modelach frytkownic beztłuszczowych można znaleźć specjalny separator, pozwalający na przyrządzanie kilku składników w jednym momencie.

Są również frytkownice beztłuszczowe, które posiadają funkcję gotowania na parze. Tego typu airfryery sprawiają, że gotowanie jest jeszcze zdrowsze, a składniki zachowują pełnię wartości odżywczych i witamin.

Gwarancja 2 lata na wszystkie produkty
Darmowa dostawa kurier DPD, InPost
Zakupy na raty szybko i bezpiecznie
Darmowy zwrot do 30 dni tylko dla Klubowiczów!
15 lat naprawialności 6200 serwisów na świecie