Jak używać suszarko-lokówki? Praktyczne porady

Suszarko-lokówki to urządzenia, które zrewolucjonizowały poranne czynności kobiet na całym świecie. Połączenie funkcji dwóch sprzętów pozwala zaoszczędzić czas i stworzyć stylizację, jakiej inni mogą tylko zazdrościć. Jednak nie wszyscy potrafią wykrzesać z suszarko-lokówek wszystkie zalety. Jak prawidłowo używać tych urządzeń? Przedstawiamy praktyczne porady.

 Czym jest suszarko-lokówka?

Jak sama nazwa wskazuje suszarko-lokówka to urządzenie, które łączy funkcje dwóch. Jednocześnie można nią suszyć i kręcić włosy, osiągając wspaniałe stylizacje w jednym momencie. Z pozoru wydaje się nieskomplikowane i proste w obsłudze. Wiele osób jednak, szczególnie na początku swojej drogi, ma problem z właściwym wykorzystaniem potencjału.

Dobrym urządzeniem na start będzie posiadająca wiele zalet i zabezpieczeń suszarko-lokówka firmy Rowenta. Seria Rowenta Brush Activ zdobyła serca użytkowniczek i użytkowników na całym świecie dzięki prostej obsłudze i niemal nieskończonym możliwościom stylizacji fryzur. Ciekawie prezentuje się choćby model suszarko-lokówki Rowenta Brush Activ CF9530 w kolorze fioletowym.

 Jak suszyć włosy suszarko-lokówką?

Najważniejszym krokiem w suszeniu włosów suszarko-lokówką jest właściwy dobór temperatury i siły nadmuchu. Cienkie włosy nie powinny być poddawane działaniom wysokich temperatur. W przypadku wyłącznie suszenia włosów warto sprawdzić czy w dołączonym zestawie znajduje się koncentrator. Im węższy tym bardziej precyzyjny i pozwalający się skupić na konkretnym obszarze.

Dobrą praktyką jest pomijanie energicznego wycierania włosów zaraz po myciu. Wystarczy delikatnie je wycisnąć. Ten element wraz z brakiem rozczesywania zminimalizuje ryzyko łamania się końcówek. Sama technika nie wydaje się skomplikowana. Suszenie zaczynamy od nasady, a kończymy na końcówkach włosów. Należy przy tym pamiętać, by zbyt długo nie operować suszarko-lokówką na jednym obszarze, by nie narazić włosów na przesuszenie.

Suszenie można rozpocząć od wyższych temperatur i zmniejszać ich wartość z biegiem czasu. Warto sprawdzić czy interesująca nas suszarko-lokówka posiada funkcję zimnego nadmuchu. Pozwoli ona ochronić włosy, a przy okazji zadba o utrwalenie fryzury.

 Jak kręcić loki suszarko-lokówką?

Kręcenie loków wymaga większej wprawy niż zwykłe suszenie. Jednak suszarko-lokówki ułatwiają znacząco i to zadanie. Przede wszystkim należy zacząć od podsuszenia włosów. Istotne jest to, by nie doprowadzić do całkowitego wysuszenia, ponieważ trudno wtedy będzie o właściwe wymodelowanie fryzury. Następnie dobrać trzeba odpowiednią szczotkę – w zależności od wielkości loków, jakie chcemy uzyskać.

Przydatne w odpowiedniej stylizacji okażą się klamerki. Pozwalają one spiąć rozdzielone pasma włosów i co za tym idzie – łatwiej nad nimi zapanować. Suszarko-lokówki Rowenta posiadają funkcję podwójnego obracania szczotki (w dwóch kierunkach). Dzięki niej zmniejsza się ryzyko splątania włosów i tylko użytkujący decyduje, w którą stronę wywiną się końce – na zewnątrz lub do środka. Podobnie jak w przypadku suszenia, końcowy efekt warto potraktować jeszcze zimnym nadmuchem, by utrwalić stylizację.

Gwarancja 2 lata na wszystkie produkty
Darmowa dostawa kurier DPD, InPost
Zakupy na raty szybko i bezpiecznie
Darmowy zwrot do 30 dni tylko dla Klubowiczów!
15 lat naprawialności 6200 serwisów na świecie